Poniedziałki od 800do 900 i od 1700 do 1800

Środy od 800 do 900 i od 1700 do 1800

Na terenie naszej parafii bardzo prężnie i aktywnie działa Zgromadzenie Sióstr Służebniczek. Zgromadzenie Sióstr Służebniczek przyjęło duchowość maryjną, jako swój styl realizacji chrześcijaństwa. W życiu Założyciela bł. Edmunda Bojanowskiego Maryja zawsze zajmowała szczególne miejsce. Maryi poświęcił założone Zgromadzenie. Hasło: «Oto ja służebnica Pańska...» wyraźnie wskazuje na wyróżniającą Służebniczki wartość, jaką jest służba.

"Jako Służebniczki Najświętszej Maryi Panny uczymy się tak jak Ona przez kontemplację tajemnic Chrystusa i Jego życia, każdego dnia odpowiadać na wezwanie Boże do współpracy w dziele zbawienia, śpiesząc z posługą do ludzi...". Zgromadzenie jest wspólnotą apostolsko-charytatywną na prawach papieskich, w którym składa się śluby: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa.

Działalność swoją rozwijają tak w krajach chrześcijańskich jak i misyjnych, obejmując zasięgiem pracy następujące dziedziny:

•   Chrześcijańskie wychowanie i nauczanie dzieci, zwłaszcza biednych;
  •   Religijne wychowanie młodzieży żeńskiej i przygotowanie jej do przyszłych obowiązków;
  •   Niesienie pomocy biednym i chorym;
  •   Posługa misyjna w świecie;
  •   Służba Kościołowi w ramach jego aktualnych potrzeb.

Przez śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa Siostry oddają się całkowicie i niepodzielnie na własność samemu Bogu. W Zgromadzeniu składa się śluby wieczyste, poprzedzone ślubami czasowymi.

Okres ślubów czasowych trwa zasadniczo sześć lat. Wszystkie Siostry mają na podstawie profesji te same prawa i obowiązki określone w Konstytucjach. Konstytucje Zgromadzenia ujęte są w duchu Reguły, jaką Zgromadzeniu zostawił Założyciel. Na znak poświęcenia się Bogu i przynależności do Zgromadzenia Siostry noszą skromny strój zakonny.

W naszej parafii pracują obecnie Siostry:

• s.M. Eligia Garbacz - przełożona, dyrektorka przedszkola
  • s.M. Karina Grzęda - ochroniarka,