Siostry i Bracia,

Przed nami ostatnia niedziela maja, a to oznacza, że pora na tradycyjne spotkanie u Matki w Piekarach. Oczywiście, przede wszystkim jest to spotkanie mężczyzn, ale zapraszam na nie wszystkich.

Ewangelista Łukasz mówi, że Maryja tuż po Zwiastowaniu poszła pospiesznie do domu Elżbiety, by dzielić jej los, by z nią być, by ją wspierać, by razem uwielbiać Boga za Jego wielkie dzieła (por. Łk 1,39-56).

Dziś my pójdźmy do Niej, do Jej wspaniałego domu w Piekarach Śl., w którym jest z nami jako Matka miłości i sprawiedliwości społecznej.

Chcemy także, razem z Maryją, dziękować Panu Bogu za nasz wspólny Dom, którym jest Kościół. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: „Jestem w Kościele”. Będziemy więc przyglądać się naszej obecności w Kościele i pytać, co możemy zrobić, aby była ona jeszcze intensywniejsza. Naszej pielgrzymce będzie przewodniczył Prymas Polski, abp Wojciech Polak z Gniezna.

Dodatkową okazją do spotkania w Piekarach jest fakt, że tego samego dnia po raz pierwszy będziemy obchodzić w Kościele Światowy Dzień Dzieci, ogłoszony przez papieża Franciszka. Będzie więc i Dzień Matki, bo to przecież 26 maja, i Dzień Dziecka.

Zapraszam was jak najserdeczniej. Przyjdźcie albo przyjedźcie z dziećmi i wnukami. Bądźmy razem. Do zobaczenia w Piekarach.

Z modlitwą i błogosławieństwem,

Wasz biskup

† Adrian J. Galbas SAC

Katowice, 16 maja 2024 r., w święto św. Andrzeja Boboli

Fot. Roman Koszowski /Foto Gość

Zaproszenie abp. Adriana Galbasa na Pielgrzymkę mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich.pdf

S. Bogumiła Pistelok, gorąco prosi o udostępnienie listów Wujka Kazika (O. Kazimierza Niezgody SVD, długoletniego misjonarza ze Studzionki w Papui Nowej Gwinei) - w formie ksero (wazne by były dane - do kogo był pisany list i z jakiej miejscowości) - udało się zebrać już ok 200 listów. ważne są też listy pisane mailem.

Ponadto, poproszę o skany zdjęć o. Kazimierza - wiedza o życiu Wujka, o jego pracy, o jego zmaganiach jest bardzo cenna i szkoda bysmy o tym jako rodzina - ta najbliższa - rodzina parafialna zapomnieli.

Bardzo dziękuję za tę pomoc i współpracę.

tel. 776 138 250

s. Bogumiła Pistelok

Program pieszej pielgrzymki na Jasną Górę.

pielgrzymka2024

bc2024Trasa: Wyjście z kościoła do ul. Zjednoczenia – w lewo, następnie ul. K. Miarki – w lewo ul. Mickiewicza – w prawo ul. 1 Maja – w lewo ul. Prosta – w lewo ul. 3 Maja – w prawo ul. Mickiewicza – w lewo ul. Nowa – w lewo ul. Zjednoczenia – Kościół.

I OŁTARZ   przy ul. 1 Maja nr 18,
                   przygotowują parafianie z ul. 1 Maja 2-32 – strona parzysta