Codzienny różaniec jest odmawiany o godz.: 630  przed poranną Mszą św.

Poniedziałki od 1700 do 1800

Środy od 1700 do 1800

w Maju i Październiku:  Poniedziałki  800 900  i 16001700    ||    Środy 800 - 900   i  1600 - 1700   ||    Piątki  1600 - 1700

W dniach od 31.05. do 02.06.2019 r. odbyła się 3 dniowa parafialna pielgrzymka autokarowa do  Wrocławia i Sanktuariów Dolnego Śląska. Na pielgrzymkę wraz z księdzem proboszczem Eugeniuszem Paruzelem udało się 49 osób.

Pierwszym miejscem zwiedzania była Trzebnica, gdzie znajduje się Sanktuarium pod wezwaniem św. Jadwigi i św. Bartłomieja. Jest to jedno z najstarszych sanktuariów na Śląsku. W Bazylice znajduje się grobowiec św. Jadwigi Śląskiej, przy którym ks. proboszcz odprawił Eucharystię w intencji pielgrzymów.

Po zwiedzeniu bazyliki udaliśmy się do Lubiąża, gdzie znajduje się cysterski zespół klasztorny, jeden z największych zabytków tej klasy w Europie i drugi co do wielkości obiekt sakralny na świecie.

Po południu dojechaliśmy do Wrocławia, aby jeszcze w tym dniu zwiedzić jedną z najsłynniejszych atrakcji Wrocławia- Panoramę Racławicką.

W Zgromadzeniu Sióstr św. Elżbiety zapewniona była obiadokolacja i zakwaterowanie, wieczorem udaliśmy się na spacer ulicami starego miasta.

W drugim dniu po śniadaniu przeszliśmy do Katedry Wrocławskiej pw. św. Jana Chrzciciela która zwana jest Matką kościołów śląskich. Jest to również miejsce wyjątkowo bliskie dla naszego ks. proboszcza, który 30 lat temu przyjął tam święcenia kapłańskie i w tej intencji o godz. 9.00 odprawił Mszę św. Po Mszy św. zwiedziliśmy pozostałą część katedry, która nazywana jest Klejnotem Ostrowa Tumskiego, geneza jej powstania sięga 1000 roku. W katedrze znajduje się 21 kaplic, cenne zabytki rzeźby i malarstwa. Na uwagę zasługują również organy zbudowane w 1913 roku i były to wówczas największe organy na świecie.

Kolejny punkt pielgrzymki to Kościół Najświętszej Marii Panny na Piasku we Wrocławiu.
Od północnej strony kościoła znajduje się pomnik kardynała Bolesława Kominka z napisem „...Przebaczamy i prosimy o przebaczenie...”

Z Wrocławia udaliśmy się do Świdnicy aby zwiedzić Kościół Pokoju pw. Trójcy Świętej, który należy do świdnickiej parafii Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego w Polsce. Jest to największa drewniana barokowa świątynia na świecie, która w 2001 roku została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Dalsza trasa pielgrzymki to Książ – trzeci co do wielkości zamek w Polsce, a równocześnie wyjątkowy w skali całej Europy.

Drugi dzień został zakończony obiadokolacją, Apelem Jasnogórskim oraz zakwaterowaniem
u sióstr św. Elżbiety w Krzeszowie.

Niedziela to ostatni dzień pielgrzymki. Po śniadaniu udaliśmy się na niedzielną Eucharystię do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej, która nazwana jest małą Częstochową na zachodzie Polski

oraz Europejską Perłą Baroku . Największym skarbem jest tam ikona Matki Bożej Łaskawej, którą w 1997 roku ukoronował Papież Jan Paweł II. Po Mszy św. udaliśmy się do opactwa cystersów
w Henrykowie aby zwiedzić wspaniały barokowy kościół, a w nim m. in. efektowny ołtarz główny, imponujące drewniane stalle i ciekawą zakrystię.

W drodze powrotnej do Pawłowic zwiedziliśmy jeszcze Sanktuarium św. Jacka w Kamieniu Śląskim.

Jak co roku dopisała piękna słoneczna pogoda, dobry nastrój oraz  miła atmosfera.

Księdzu Proboszczowi za zorganizowanie  wspaniałej pielgrzymki z bogatym programem Pielgrzymi składają wielkie podziękowanie.

Opracowała: R. Wiśniewska

Od 8 października 2012 373533