slajd1 nazywo2

W sobotę 7 marca o godz. 1900 w domu katechetycznym odbędzie się pierwsza z czterech katechez tzw. Katechumenatu Przedmałżeńskiego, przeznaczonego dla narzeczonych, którzy nie ukończyli katechezy w pełnym wymiarze, a pragną w tym roku wziąć ślub kościelny.
● Katechezę poprowadzi ks. Rafał Mucha. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
● Kolejne katechezy odbędą się 14, 21 i 28 marca.

malzenstwo1

Bezpośrednie przygotowanie do małżeństwa

Bezpośrednie przygotowanie do małżeństwa obejmuje:

- nauki przedślubne połączone z dniem skupienia,

- spotkania w poradni życia rodzinnego,

- spisanie protokołu przedślubnego.

Narzeczeni planujący małżeństwo zgłaszają się do kancelarii parafialnej w celu ustalenia terminu ślubu i pobrania materiałów do nauk przedślubnych, a po naukach i spotkaniach w poradni życia rodzinnego ustalają z proboszczem termin spisania protokołu przedmałżeńskiego na co najmniej trzy miesiące przed ślubem.

Przygotowana dla narzeczonych strona https://narzeczenikatowicka.pl/ ma ułatwić sprawne wyszukanie dogodnych terminów i parafii w Archidiecezji Katowickiej, w których będą mogli dobrze przygotować się do zawarcia sakramentu małżeństwa. Znajdują się tam dwa panele: jeden dotyczy nauk przedślubnych zakończonych dniem skupienia, drugi poradni życia rodzinnego. Zainteresowani wybierają dogodny dekanat oraz termin, w którym odbywają swoje przygotowanie – osobno dla nauk przedślubnych oraz dla poradni życia rodzinnego.

obraczki

Dokumenty, które należy przygotować w celu spisania protokołu przedślubnego:

• metryka chrztu wydana nie wcześniej niż 6 miesiące przed spisaniem protokołu;
  • świadectwo ukończenia katechizacji w szkole ponadgimnazjalnej;
  • świadectwo ukończenia przygotowania bliższego do małżeństwa (jeżeli takie miało miejsce):
  • dowód osobisty.

Narzeczeni pragnący zawrzeć małżeństwo konkordatowe dostarczają trzy egzemplarze zaświadczenia sporządzonego w USC miejsca zamieszkania narzeczonych (wyciąg z aktu urodzenia dla celów zawarcia małżeństwa, świadectwo o stanie wolnym, obywatelstwie polskim i miejscu zamieszkania). Zaświadczenie z USC jest ważne  6 miesięcy.

W przypadku, gdy kandydaci (zarówno kobieta jak i mężczyzna) nie ukończyli lat 18, wymagana jest zgoda Sądu dla nieletnich, dyspensa z Kurii Biskupiej oraz zgoda rodziców. Jednakże załatwienie tych spraw dokonuje się przy udziale Proboszcza.

przyg malzenstwa

KatechPrzedmalzenski

Poradnia2020 21

Przygotowanie w rozwiniętej formie (rekolekcje itp.), szczegóły na stronie:

www.narzeczeni.katowice.pl

Od 8 października 2012 453928