Codzienny różaniec jest odmawiany o godz.: 630  przed poranną Mszą św.

Poniedziałki od 800do 900 i od 1700 do 1800

Środy od 800 do 900 i od 1700 do 1800

w Maju i Październiku:  Poniedziałki  800 900  i 16001700    ||    Środy 800 - 900   i  1600 - 1700   ||    Piątki  1600 - 1700

1. Co to jest Oaza?

Oaza to ruch katolicki (nie sekta !) który liczy już 50 lat, założył ją Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki. Oaza gromadzi tysiące młodych ludzi, którzy odkrywają prawdziwą radość płynącą ze wspólnoty i z miłości Bożej, bo każdy może być świętym uśmiechniętym! Jan Paweł II często mówił do młodych: "Nie bójcie się świętości, świętość jest dla każdego" i Oaza właśnie tego uczy

2. Kiedy trwają spotkania oazowe?

Cały rok szkolny, w każdy piątek, rozpoczynamy Mszą św. o godz. 17:00, później przechodzimy do salek katechetycznych, ok. godz. 20:00 kończymy. Wyjątkiem są pierwsze piątki każdego miesiąca, wtedy Oazy nie ma, gdyż o godzinie 19:00 jest specjalna Msza młodzieżowa

3. Co muszę zrobić aby należeć do Oazy?

Po prostu przyjść, zobaczyć, a jak będzie Ci to odpowiadało to zostaniesz (naprawdę warto spróbować !!!). Nie ma przymusu chodzenia, nie ma u nas żadnych zapisów, jedynie co trzeba zrobić to poświęcić piątkowy wieczór, czyli Msza św. o 17.00 a później do ok. 20.00 spotkania oazowe. Próg wiekowy to minimum 1-wsza gimnazjum - wtedy śmiało możesz zawitać w naszych progach

4. Co takiego się w tych salkach dzieje?

Gdy już wszyscy się zgromadzą w naszej salce rozpoczynamy modlitwę, po modlitwie zazwyczaj głos przejmuje ksiądz, moderatorka, albo mamy szkołę śpiewu :), później przechodzimy do grup na spotkania prowadzone przez tzw. animatorów. Spotkania trwają ok. 1 h, na końcu gromadzimy się wspólnie na Apelu Jasnogórskim, błogosławieństwo, iskierka ;-) i do domu

5. A o co chodzi z tymi grupami?

Zależnie od naszego wieku i przeżytych już rekolekcji przygotowujemy się na kolejny stopień rekolekcyjny w poszczególnych grupach. Tematy poruszane na spotkaniach to WIARA, BÓG, POWOŁANIE, MIŁOŚĆ, ŚWIADECTWO, ŻYCIE, ZNIEWOLENIA i wiele innych + analiza fragmentów Pisma Św.

6. No dobrze, a co to takiego te rekolekcje i stopnie rekolekcyjne?

CELEM naszych spotkań są wakacyjne rekolekcje (17 dni). Wyjeżdżamy wtedy w dane miejsce (góry) na dany stopień. W trakcie nauki w gimnazjum są trzy stopnie rekolekcyjne (zależnie od ukończonej klasy)- tzw. OND - Oaza Nowej Drogi. Pierwsze rekolekcje po ukończeniu gimnazjum to stopień 0 tzw. zerówka, następne rekolekcje po roku przygotowań są zwane "jedynką", czyli stopień 1, kolejne stopnie to 2 i 3. Na tym etapie kończy się podstawowa formacja oazowa. Są to rekolekcje zwane ONŻ - Oaza Nowego Życia. Jeśli komuś udało się zaliczyć te kolejne stopnie to by wynikało że jest w Oazie przynajmniej 4 lata. Później taka osoba staje się animatorem grupy :)

7. Czy wy się tylko modlicie czy jeszcze coś robicie?

Nasze życie to nie tylko modlitwa i piątkowe spotkania (na których nie brakuje czasu na rozrywkę), organizujemy zabawy, wyjeżdżamy na wycieczki, przygotowujemy "żywą szopkę" na Boże Narodzenie, organizujemy pączkową niedzielę itd. itd.Więcej informacji o tym co robimy znajdziesz śledząc stronkę oraz >> TUTAJ. Staramy się wykorzystywać maksymalnie nasze talenty ;-)

8. A co mi da chodzenie na Oazę?

Poznasz lepiej Boga, zawrzesz nowe przyjaźnie, nie spotka Cię tu odrzucenie, każdy jest jedyny i niepowtarzalny, a swoim talentem możesz się spełnić właśnie u nas. Nauczysz się jak żyć by życia nie zmarnować, a gdy uda Ci się wyjechać na rekolekcje to przeżyjesz niezapomniane chwile, a może nawet pierwszy raz świadomie doświadczysz obecności Boga w Twoim życiu!

Od 8 października 2012 366444