Poniedziałki od 800do 900 i od 1700 do 1800

Środy od 800 do 900 i od 1700 do 1800

Urodził się 3 stycznia 1972 w Siemianowicach Śląskich. Jest synem Emila (technik górnik) i Cecylii (nauczycielka). Ukończył Technikum Elektroniczne w Zespole Szkół Technicznych w Katowicach-Dąbrówce Małej (1992). Po maturze przez rok uczęszczał do Szkoły Muzycznej II st. im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach. W latach 1993-1995 był studentem Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. W latach 1995-2001 odbył studia w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Katowicach. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk abpa Damiana Zimonia 12 maja 2001.

Przez pierwsze 5 lat pracował w duszpasterstwie jako wikariusz w parafii św. Jadwigi Śląskiej i trzy w parafii Matki Bożej Bolesnej w Rybniku. Katechizował w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku, a w latach 2002 - 2005 pełnił funkcję duszpasterza akademickiego, organizując nowy ośrodek duszpasterstwa akademickiego w budynku parafialnym parafii Matki Bożej Bolesnej. W latach 2002-2004 odbył studia podyplomowe na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, kończąc je otrzymaniem stopnia licencjata teologii.

W latach 2006-2012 był wikariuszem parafii katedralnej Chrystusa Króla w Katowicach, otaczając troską duszpasterską dzieci i ich rodziny. W tym czasie prowadził także audycje w Radiu Katowice "U progu dnia" oraz pisał i odczytywał komentarze do niedzielnej Ewangelii w diecezjalnym w Radiu eM. Uczestniczył w programach "Zamyślenia" oraz "Sacrum - profanum" Regionalnego Ośrodka Telewizyjnego w Katowicach. Przez rok (2012-2013) był kapelanem Sióstr Boromeuszek w ich Domu Generalnym w Wiedniu, odbywając kurs języka niemieckiego. Z dniem 1 września 2013 został mianowany przez abpa Wiktora Skworcaredaktorem naczelnym Radia eM i kapelanem szpitalnym w prywatnym szpitalu "Euro-Medic" w Katowicach. Od jesieni 2015 studiował w Niemczech.

źródło: http://encyklo.pl/index.php5?title=Anderko_Micha%C5%82

Urodził się 4 lipca 1985. Na chrzcie otrzymał imię MACIEJ - co znaczy "Dar od Boga", "dar Jahwe". Jego patron: Święty Maciej - uzupełnił grono Apostołów (po zdradzie Judasza) i odważnie głosił Ewangelię Jezusa w Judei i Etiopii.

Ksiądz Maciej swoje pierwsze kroki na Bożej drodze stawiał w parafii pw. NSPJ w Świętochłowicach-Piaśnikach. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk ks. arcybiskupa Damiana Zimonia 14.05.2011 roku w Katowicach.

Jego pierwszą placówką jest nasza parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach. Obecnie pełni posługę wikarego, dekanalnego duszpasterza młodzieży, moderatora oazowego, opiekuna ministrantów i katechety w Gimnazjum im. ks. Tomasza Wuwera.

Uwielbia słuchać muzyki klasycznej, chodzić do opery, jeździć na rowerze, poznawać ludzi. Jest człowiekiem bardzo pogodnym, pełnym pokoju, otwartym na każdego.

Kontakt: maciejb(malpka)wp.pl

Ks. Tomasz Kusz
urodził się 6 września 1973 roku w Knurowie. Święcenia kapłańśkie przyjął w 1998 roku.Od 1998 do 2001 roku pracował jako wikary w Parafii p.w. Bożego Narodzenia w Halembie.W 2006 roku ukończył studia doktoranckie na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim i tamże 30 września obronił pracę doktorską pt. "Uzdrowienia z trądu w tradycji synoptycznej", uzyskując stopień doktora nauk biblijnych. Co roku organizował wyjazdy dzieci do Szczyrku i Gorlic k/Nowego Sącza. Był też inicjatorem tradycyjnego już kolędowania dzieci i młodzieży, z którego dochód przeznaczony jest na wypoczynek wakacyjny dzieci z Borowej Wsi, z której to parafii do nas przybywa. Wprowadził też do tej parafii tradycję organizowania festynów rodzinnych, żywej stajenki i wizyt św. Mikołaja w domach dzieci.

(źródło: strona parafii św. Mikołaja biskupa w Borowej Wsi)

W Pawłowicach ks. Tomek zaangażował się w duszpasterstwo młodzieży, ministrantów, prowadzenie kręgu biblijnego, w organizację festynów rodzinnych i pielgrzymek pieszych na Jasną Górę (razem z parafianami z Borowej Wsi), innych pielgrzymek w różne zakątki świata (a szczególnie do Rzymu i do ziemi Świętej).

Dziękujemy za ten owocny czas posługi w naszych wspólnotach!

ŻYCZYMY KSIĘDZU WIELE ŁASK DUCHA ŚW. NA UCZELNI I W TYSKIEJ PARAFII!!

OTACZAMY KSIĘDZA MODLITWĄ !!

Ksiądz Krzyś Goik - urodzony w sąsiedniej miejscowości, skromny, uśmiechnięty, w sile wieku :), otwarty na ludzi, zagorzały kibic Ruchu Chorzów, Oazowicz, przyjaźnił się z ks.Tomkiem Wuwerem (jak sam mówi - to że trafił właśnie do naszej parafii i gimnazjum imienia ks.Wuwera - to jawne działanie śp.x.Tomka). Pięć lat spędził w Rosji na misjach, po przyjeździe do Polski dekretem arcybiskupa zawitał w naszej parafii. Przez te dwa lata opieki nas nami wspólnie podjęliśmy wiele inicjatyw. Między innymi zawiązana została wspólnota Oazy Dorosłych. Ks.Krzyś zarażał nas także duchem sportowym tzn. kibicowaniem :) ! Myslę, że wielu będzie długo pamiętać przyśpiewki po-oazowe :)))) !! Od września 2008 roku pełni rolę kapelana w szpitalu wojewódzkim w Tychach, przy parafii św. Krzysztofa - czyli kolejny święty załatwił Księdzu robotę :)

Poniżej znajduje się artykuł z pobytu ks. Krzysia w Rosji. Polecam!

Od 8 października 2012 357318