Służba Liturgiczna Ołtarza

Opiekun grupy: ks. Michał Anderko

to cały sztab osób zaangażowanych w posługi przy sprawowaniu Mszy św. czy nabożeństw.

Wycieczka ministrantów do gór - kliknij żeby zobaczyć zdjęcia! (2017)

 

Do Służby Liturgicznej Ołtarza naszej parafii należą:

Ministranci - to chłopcy , którzy podczas sprawowania liturgii usługują kapłanowi i całemu zebranemu ludowi .  Wspólnota ta liczy 29 chłopców ze szkoły podstawowej i gimnazjum  Podzieleni są na grupy i przychodzą na swoją służbę w jeden dzień tygodnia i w niedzielę. Ich posługa jest także niezbędna podczas pogrzebu, ślubu i innych nabożeństw. W soboty odbywają się  cotygodniowe zbiórki ministrantów , podczas których omawiane są bieżące sprawy, a także ciągłe  urabianie  właściwej postawy ministranta . Ministranci wraz z kapłanem biorą także udział w duszpasterskich odwiedzinach kolędowych.

 

W zamian za solidną służbę jest solidna nagroda. W ciągu roku ministranci wyjeżdżają na trzydniową wycieczkę . W tym roku byli już na zimowisku w Istebnej. O ministrantach pamięta także św. Mikołaj w okresie Świąt Bożego Narodzenia, oraz tzw. Zajączek w okresie Świąt Wielkiej Nocy.  W okresie wakacyjnym ministranci mogą wziąć udział w 9-cio dniowych rekolekcjach .

Należeć do grona ministrantów to naprawdę wielki zaszczyt.

 

Starsi ministranci - to grupa 9 młodzieńców ze szkół ponad gimnazjalnych , także młodzież pracująca i studiująca. Ze względu na ich dojazdy do szkół poza teren naszej miejscowości , przychodzą oni na służbę zasadniczo w niedzielę , sporadycznie w tygodniu.

Lektorzy - to kolejna grupa ze Służby Liturgicznej. Ich funkcja jest bardzo odpowiedzialna, albowiem udostępniają swój głos samemu Panu Bogu. Podczas liturgii czytają  Słowo Boże zawarte w Piśmie św. W parafii naszej mamy 8 lektorów.

Kantorzy - to osoby , które podczas liturgii wykonują śpiewy np. psalmu responsoryjnego. 5 dziewczyn stanowi grono kantorek. W liturgii niedzielnej i w tygodniu swoim pięknym głosem śpiewają Bogu na chwałę , jednocześnie w ten sposób okazując swoją wdzięczność za ten talent, jakim jest piękny głos.

            Wszystkie te grupy są otwarte i czekają także na Ciebie !

Darowizny na cele kultu religijnego

nr konta:

81 8447 0005 0000 0534 2000 0001
Bank Spółdzielczy w Pawłowicach

Bóg zapłać za wszelką pomoc materialną!

Adres

Parafia Rzymskokatolicka
pw. św. Jana Chrzciciela

ul. Zjednoczenia 52
43-250 Pawłowice
tel. (32) 472-19-11

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 37

Wczoraj 79

W tym tygodniu 410

W tym miesiącu 2061

Od 8 października 2012 380679

Kubik-Rubik Joomla! Extensions