Poniedziałki od 800do 900 i od 1700 do 1800

Środy od 800 do 900 i od 1700 do 1800

animato1

Chór Animato powstał w 1995 roku jako schola parafialna przy kościele pod wezwaniem świętego Jana Chrzciciela w Pawłowicach. Pomysł zorganizowania śpiewającego składu wyszedł od Marka Lucjana. Schola miała uświetnić uroczystości pogrzebowe ówczesnego organisty – ś.p. Józefa Pisarka. Początkowo miała to być tylko jednorazowa sytuacja jednak młodzi ludzie zaangażowani w projekt postanowili kontynuować swoje próby i razem stworzyć chór. Już od pierwszych prób chórzystami dyrygowała Małgorzata Lucjan. Z upływem czasu chór przeniósł swoją działalność pod patronat Gminnego Ośrodka Kultury w Pawłowicach gdzie działał przez wiele lat. Obecnie chór ponownie stał się chórem kościelnym parafii św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach.

Chór Animato tworzą osoby młode, pełne naturalnej radości, chęci i zapału, które czerpią radość ze wspólnego śpiewania. Rodzinna atmosfera, która panuje na próbach, wyjazdach powoduje, że ten kto raz przyjdzie na próbę zostaje z chórem na dłuższy czas. Obecnie liczba członków chóru waha się od 20-30 osób. Członkami chóru są nie tylko osoby należące do parafii ale również z okolicznych miejscowości takich jak: Jarząbkowice, Krzyżowice czy Jastrzębie-Zdrój. Młodzi ludzie chętnie dojeżdżają na próby gdyż poziom prezentowany przez chór jest wysoki. Repertuar  chóru w dużej mierze składa się z muzyki sakralnej jednak można znaleźć w nim też inne utwory napisane przez lokalnych kompozytorów czy z elementami folklorystycznymi.

Chór Animato brał udział w wielu konkursach i festiwalach w Polsce i za granicą. Dorobek artystyczny obejmuje wiele nagród, dyplomów, wyróżnień, nagranych płyt. Poniżej najnowsze osiągnięcia chóru na konkursach i festiwalach w Polsce.

ROK 2010

• Grand Prix w XVI Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie,

ROK 2011

• srebrny dyplom w Ogólnopolskim Przeglądzie Muzyki Pasyjnej w Bydgoszczy,

ROK 2012

• srebrny dyplom w V Ogólnopolskim Konkursie Ars Liturgika w Gnieźnie,

ROK 2013

• srebrny dyplom w XII Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej imienia Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie,

ROK 2014

• Grand Prix XXIII Tyskich Wieczorów Kolędowych,
  • I miejsce w VII Ogólnopolskim Przeglądzie Pieśni Pasyjnej – Oleszna,
  • srebrny dyplom X Międzynarodowego Festiwalu Chórów "Gaude Cantem" w Bielsku-Białej,
  • II miejsce w IV Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Chóralnej w Tarnowie,

ROK 2015

• Grand Prix w XIX Wojewódzkim Festiwalu Pieśni "Bóg się rodzi" w Żorach,
  • I miejsce w XXIV Myślenickim Festiwalu Pieśni Chóralnej "Kolędy i Pastorałki"
  • Grand Prix w XII Festiwalu Pieśni Maryjnej Magnificat w Piekarach Śląskich,

ROK 2016

• III miejsce i złota struna w XVIII Ogólnopolskim Konkursie Chórów o Złotą Strunę w Niepołomicach,

ROK 2018

• VI Konkurs Pieśni Chóralnej im. Czesława Prudla w Lyskach:
    • I miejsce w kategorii chórów mieszanych,
    • nagroda za najlepsze wykonanie utworu obowiązkowego,
    • nagroda dla najlepszego dyrygenta – Małgorzaty Lucjan.

animato2

animato3