slajd1 nazywo2

W pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca 1 godzinę przed Mszą św. wieczorną

SPRAWOWANIE POSŁUGI DUSZPASTERSKIEJ I LITURGICZNEJ W NASZEJ PARAFII
Z ZASTOSOWANIEM NOWYCH ROZPORZĄDZEŃ PAŃSTWOWYCH I KOŚCIELNYCH
OBOWIĄZUJĄCYCH OD DNIA 30 MAJA 2020 R.

1. Z dniem 6 czerwca br. odwołana zostaje ogólna dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej.
    Utrzymuje się dyspensę dla osób w podeszłym wieku, chorych, z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zarażeniem.
  1. W kościele nadal będzie obowiązywać noszenie maseczek ochronnych i zachowanie stosownego dystansu osób oraz dezynfekcja powierzchni.
    W naszym kościele jest to szczególnie ważne, ze względu na jego małą powierzchnię.
    ● Dlatego zalecamy, aby w ławkach nawy głównej siadało nie więcej niż po 4 osoby, w ławkach wieży po 3 osoby, a w ławkach na chórze po 2 osoby.
    ● Dla rodzin, małżeństw i osób zamieszkujących razem te limity są łagodniejsze, dlatego mogą siedzieć razem, wykorzystując całą ławkę.
    ● Osoby stojące w kościele i wokół kościoła są proszone o zachowanie stosownego dystansu, z wyjątkiem małżeństw i rodzin, które mogą stać blisko siebie.
    ● Stosowny dystans zachowujemy również podczas procesji ofiarnej i przy podchodzeniu do Komunii Świętej, którą nadal przyjmujemy na rękę. Można już będzie podchodzić w dwóch rzędach, wracając bokami przy ścianach.
    Daleko nam jeszcze do „normalności” jeżeli chodzi o sytuację zdrowotną i sanitarną, dlatego zachowujmy te przepisy i zalecenia. Bądźmy ostrożni i roztropni w trosce o życie i zdrowie swoje i innych.
  1. Za zgodą rodziców, Ministranci poniżej 18 roku życia, mogą wrócić do służby przy ołtarzu i do spotkań formacyjnych. Przywraca się także duszpasterstwo dzieci i młodzieży  w kościele i w grupach parafialnych.
  1. Nadzwyczajni Szafarze mogą udzielać Komunii Świętej w kościele.
  1. Spowiedź może odbywać się w konfesjonałach przy zachowaniu wszystkich wymogów sanitarnych – w naszym kościele od 8 czerwca 2020 r.
  1. Przywracamy kapłańskie odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną,
    z zachowaniem wszystkich wymogów sanitarnych przez kapłana, chorych i ich rodziny.
  1. W zgromadzeniach wiernych na zewnątrz, poza kościołem, może uczestniczyć do 150 osób, przy zachowaniu zaleceń sanitarnych, zwłaszcza dystansu między osobami. W związku z powyższym będzie możliwa procesja Bożego Ciała z Najświętszym Sakramentem, jednak tylko wokół Kościoła i bez strojenia ołtarzy.
  2. W porozumieniu ze szkołą, rodzicami oraz katechetami można planować i organizować Msze święte szkolne, zwłaszcza na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego.

Link do rozporządzenia Arcybiskupa Wiktora Skworca

Od 8 października 2012 442103